Haberler

Bitcoin’de korkutan tablo meydana geldi!

Bitcoin’de yaşanan düşüş hareketi yatırımcıları korkuttu. 5 Mayıs tarihinde ABD Merkez Bankası FED 50 baz puan faiz artırımına gideceğini açıklamıştı. Faiz artırımına giden Merkez Bankası kripto para piyasasını da etkiledi. Faiz artırımını açıkladıktan sonra kripto para piyasasında neredeyse %5 oranında bir toparlanma meydana geldi.
Özellikle BTC son dönem içerisinde büyük bir düşüş yaşamış ve yatırımcıların hayal kırıklığına uğratmıştı. Ancak faiz artırımı kararından sonra BTC piyasasında bir düzenle meydana geldi ve bu yatırımcıların yüzünü güldürdü. 40 bin dolara kadar ulaşan BTC piyasası 24 saat içerisinde neredeyse %8 oranında değer kaybetti. Özellikle sabah saatlerinde büyük bir düşüş yaşayan BTC sabah 7 sularında 35.900 dolara kadar düşerek en dip seviyeyi gördü.
Bitcoin'de korkutan tablo meydana geldi!
Bitcoin’de korkutan tablo meydana geldi!
BTC piyasası yazı yazıldığı esnada 36.323 dolardan işlem görmektedir.  BTC piyasasında yaşanılan bu %8’lik düşüşten sonra uzmanların açıkladığına göre ocak ayından bu yana yaşanan en büyük düşüş oldu. Dünyanın en büyük ve ilk kripto para birimlerinden birisi olan Bitcoin’de yaşanılan bu düşüş diğer kripto para birimlerini de etkiledi. Lider Kripto para birimi BTC yaşanılan değer kaybından sonra 700 milyar doların altına geriledi. Uzman analistlerin yapmış olduğu açıklamalara göre eğer satış baskıları devam ederse BTC piyasasının 35 bin doların altına doğru gerileyebileceği ön görüldü.

Michael Saylor, Bitcoin için yeni bir açıklama yaptı!

Ünlü bir BTC boğası olan Michael Saylor, BTC’yi desteklemeye devam ediyor. BTC piyasasında yaşanılan değer kaybından sonra uzman analistler ve yatırımcılar tek tek açıklamalarda bulundular. Ünlü BTC boğası olan Michael Saylor, emeklilik planları içerisinde mutlaka kripto para eklemeleri gerektiğini belirtti.  Ünlü isim uzun zamandır BTC destekçisidir.
Bitcoin'de korkutan tablo meydana geldi!
Bitcoin’de korkutan tablo meydana geldi!
Katıldığı bir konferans görüşmesinde lider kripto para birimi olan BTC altından daha kazançlı olduğunu tekrar tekrar belirtmiştir. Bitcoin’e en az riskli varlık olarak gören Saylor, 5,12 milyar dolar değerinde Bitcoin’e sahiptir. ABD Merkez Bankası FED’in faiz açıklamasından sonra 40 bin doları gören BTC piyasasının 24 saat içerisinde neredeyse %8 den fazla değer kaybetmesi ile birlikte satış baskısı artmaya başladı. Bitcoin boğası Michel Saylor, satış baskısını desteklemediğini herhangi bir BTC satışı yapmayı da planlandığını da  belirtti.

Ünlü Analist: Bitcoin için durum ciddi!

Michael Van de Poppe, özellikle popüler kripto para analizlerinden birisidir. Ünlü analist yapmış olduğu açıklamada BTC piyasasının diğer piyasalara göre daha hızlı toparlandı ancak 36.200 dolardan işlem gören BTC piyasasının 40 bin dolar da işlem gördükten sonra bu kadar düşmesinin kayıpları yerine getiremeyeceğini de dile getirdi.
BTC piyasasında yıl içerisinde dönem dönem yükselişler yaşanmış olsa da 2022 yılı için ana trendin düşüş yönünde olacağını açıkladı. Yatırımcılar için uyarılarda bulunan analistler, piyasa trendinin değişmeyeceğini de vurguladılar. Yeni bir yükseliş trendinin başlayabilmesi için yapılan açıklamaya göre BTC piyasasının 37.500 dolarlık direnç seviyesini geçmesi gerekiyor.

Turan Yaman

Hacettepe Üniversitesi Yapay Zeka Mühendisliği 2. sınıf öğrencisiyim. Kripto paralara dair içerik üretip ziyaretçilere doğru bilgi vermeyi amaçlamaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu