Kripto Borsaları

Gate.io fon şifresi nedir? Fon şifresi nasıl kaldırılır?

Gate.io borsasında fon şifresi ne anlama geliyor? Güvenliğiniz için fon şifresini kaldırmayın ve belirli periyotta değiştirin.

Fon şifreleri, kripto para borsalarındaki güvenliğin arttırılması için ek bir tedbir olarak sunulmaktadır. Girişteki kullanıcının giriş yaparken borsa tarafından istenen mail ve şifre bilgilerine ek olarak borsa herhangi bir alış, satış veya transfer işlemlerinde çoğu borsa güvenlik sağlaması adına fon şifresi uygulamasını devreye sokmuştur. Bu durumda eğer herhangi başka biri, kişinin kullanıcı hesabına mail ve şifre ile giriş yaparsa bile alış, satış ve transfer işlemleri için fon şifresini bilmesi gerekecektir. Aksi takdirde işlem gerçekleştiremeyecektir.

Fon şifresi sayesinde ekstra olarak bir güvenlik katmanı oluşturulmasının amaçlandığını söylemek kısaca bu durumu anlatmaktadır.

Gate.io fon şifresi değiştirme

Fon şifresini değiştirmek de borsadaki herhangi bir değişiklik yapmak ile aynı kolaylıktadır. Basit adımlar ile bu değişimi gerçekleştirmek mümkündür. Fon şifresini değiştirmek için sırasıyla şu adımlar uygulanmalıdır:

 • Giriş yapılmalı, ayarlar sayfasına gidilmelidir.
 • Sayfanın sol kısmındaki fon şifresini değiştire yazısına tıklanmalıdır. (Güvenlik adına fon şifresi değiştirilirken Vpn kullanılmaması önerilmektedir.)
 • Kişi bu alanlarda e posta adresini, oturum açma şifresini ve görüntülenen captcha kodunu girmelidir.
 • Kişi, bu bilgileri girdikten sonra gönder tuşuna tıklamalıdır.
 • Başarılı bir işlem gerçekleştirilirse bir mesaj görüntülenecektir. Bu mesaj şöyle başlayacaktır: An email has been sent to your email adress, ….
 • Daha sonra sıfırlama linki ve mesajı email adresine gönderilmiş olacaktır.
 • Son olarak bu sıfırlama bağlantısına tıklanmalı ve işlem gerçekleştirilmelidir.

Not: Fon şifresi sıfırlandıktan sonra güvenlik amacı ile 24 saat boyunca kripto para ve itibari para çekme işlemleri gerçekleştirme işlemleri durdurulmaktadır. 24 saatlik süre dolduktan sonra bu işlemler yapılabilmektedir.

gateio fund password

Gate.io fon şifresi kaldırma

Fon şifresi bazı durumlardan dolayı kullanıcılar tarafından kullanılmak istenilmeyebilmektedir. Güvenlikten ziyade pratik ve hıza önem veren kullanıcılar bu fon şifresini kullanmak istemeyebilirler. Bu durumda fon şifresini kaldırmak mümkün olmaktadır. Fon şifresi sıfırlama aşamaları şunlardır:

 • Kişi, hesap ayarları bölümüne tıklamalıdır.
 • Fonlarım butonuna tıklanmalıdır.
 • Kimlik ve güvenlik menüsüne girilmelidir.
 • Son olarak alt tarafta yer alan fon şifresi bölümünden gerekli işlem gerçekleştirilebilmektedir.

Fon şifresi sıfırlama sıklığı nasıl ayarlanmaktadır?

 • Kişi gate.io hesabına giriş yapılmalıdır.
 • Sağ üstten profil simgesine tıklanmalı ve güvenlik doğrulamasına gidilmelidir.
 • Şifre yönet (Passwordmanage) seçeneğine gidilmeli, fon şifresi (fund password) butonunun sağ kısmında yer alan şifre sıfırlama sıklığı alanından seçim yapılabilmektedir. Saatlik, sürekli ve asla olarak seçimler yapma seçenekleri mevcuttur.

Sonuç

gate.io kripto para borsasında alım ve satım işlemi yaparken veya kripto para çekerken karşınıza çıkan fon şifresi, hesabınızı güvende tutmak için karşımıza çıkan bir güvenlik önlemidir. Fon şifrenizi profilinizdeki güvenlik sekmesinden değiştirebilir veya kaldırabilirsiniz. Sürekli al-sat işlemi yapan kullanıcılar endişe etmesin. Çünkü anlık yapılan her işlemde fon şifresi karşınıza çıkmamaktadır. Ancak farklı IP’den giriş yapıldığında otomatik olarak fon şifresi de çıkıyor.

Kripto paralarınızı güvende tutmak için fon şifresi kullanmanızı öneriyoruz.

İlginizi çekebilir: Gate.io Grid Trading Nedir?

admin

Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra özel sektörde IT uzmanı olarak görev yapmaktayım. Kripto paralara olan merakımdan dolayı oKripto.net sitesini açıp kullanıcıları bilgilendirmeyi amaçlamaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu