İnceleme

Wanswap Coin Geleceği – Wannaswap Coin Yorum

WanSwap, bir Otomatik Piyasa Yapıcısı (AMM) ve ticaret, birleştirme (compounding) ve verim çiftçiliğine (farming) izin veren yeni bir ekosistemin parçası olan merkezi olmayan bir borsadır.

Bir DEX’ten daha fazlası

Merkezi olmayan borsalar (DEX’ler), son birkaç yılda popülerlik kazanmıştır. Ancak Wanchain’i kullanan platform, diğer DEX’lerin sağlayamadığı bazı işlevleri sağlayabilmektedir.

Modern DEX’lerin karşılaştığı bir sorun, ticareti yapılan tokenlerin zincirlerine özgü olması gerektiğidir. Örneğin, en çok kullanılanlardan biri olan Uniswap, Ethereum’a dayanmaktadır ve bu nedenle üzerinde yalnızca ERC-20 uyumlu tokenler alınıp satılabilmektedi.

WanSwap bu sorunu, her bir çift için yeni bir token oluşturarak çözmektedir. Bu konuda bir öncü olan WanSwap, kullanıcıların temeldeki orijinal BTC ile değerini koruyan yerel wanBTC’lerini kullanarak BTC ile takas yapmasına bile izin vermektedir. Yeni tokenleri sabitlenmiş orjinallere geri dönüştürmek isteyen kişilere yardımcı olmak için kullanıcılar Storeman Node tabanlı köprüler kullanabilmektedir.

WanSwap hizmetleri

WanSwap, güvenilir olmayan merkezi olmayan ortamını kullanarak anında değiştirmenin yanı sıra aşağıdakiler gibi birçok hizmet sunar:

Likidite: Herkes, havuza orantılı katkıları doğrultusunda likidite sağlayıcısı ve ticaret komisyonlarının %0,3’üne kadar alabilmektedir. Havuz için token yatırmak sağlayıcılara, stake edilen tokenlerini ve elde edilen karları talep etmek için kullanabilecekleri WSLP kazandırmaktadır.

Çiftçilik (farming): Likidite sağlayan kişiler için, WanSwap yerel tokeni olan WASP’ı toplamalarına izin verilerek belirli ticaret çiftleri için ekstra bir teşvik verilmektedir.

Hive: Merkezi olmayan bir platform olarak WanSwap, Hive adı verilen bir staking özelliği sunmaktadır. Herhangi bir kullanıcı WASP tokenlerini Hive’da stake edebilmekte ve WAN kazanabilmektedir.

Analitik: Analitik sayfası, WanSwap’ta listelenen tokenlerin likidite ve alım satım verilerine anında bir genel bakış sunmakta ve yatırımcıların takas (swap) ve yatırım yapmak istedikleri havuzu seçme konusunda daha iyi seçimler yapmalarını sağlamaktadır.

Oylama: Demokratik bir merkezi olmayan platform olarak WASP tokenine sahip olan kullanıcılar, WanSwap platformunun geliştirilmesinde ve genişletilmesinde yer alabilmektedir. Buna yeni kripto paralar için takas (swap) seçenekleri, token yakma, ödül ayarlamaları vb. dahildir.

Çapraz Zincir: Yerel olmayan WanSwap tokenlerinin kullanımını sağlayan çapraz zincir seçeneği, kullanıcıların Wanchain ve Ethereum arasında varlıkları değiştirmesine olanak tanımaktadır. Tamamen merkezi olmayan, takaslar hızlı, güvenli ve iki farklı ekosistemin birbiriyle bağlantı kurmasına izin vererek yeni bir DeFi sistemini inşa etmektedir.

WanLend: Kriptolara ihtiyaç duyulduğunda varlık satın almaya veya satmaya gerek yoktur. Kullanıcılar, aracıları ortadan kaldıran akıllı sözleşmeleri kullanarak bakiyeyi kolayca ödünç alabilmekte ve hatta borç verenler için daha yüksek gelir ve borç alanlar için çok daha düşük bir faizle borç verebilmektedirler.

WanSwap Fiyatı

wanswap
wanswap

WanSwap (WASP)

Price
$ 0.001604

WanSwap’ın avantajı

WanSwap’ın ekonomik yönü ve hizmetleri mevcut alternatiflerden çok daha iyidir, ancak platformun altında sadece verimli ve güvenilir hizmetlerden çok daha fazlası vardır.

Her şeyden önce mevcut DeFi büyümesi, işlem hacimlerinin arttığını, küçük alım satımları bir kabus haline getirdiğini ve geliştiricilerin ağ üzerindeki riski azaltmak için ikinci katman seçenekleri gibi farklı çözümler mevcuttur. Son derece küçük bir işlem ücreti ile WanSwap, ortalama işlem ücreti bir cent civarında olduğu için karmaşıklığa ihtiyaç duymamaktadır. WanSwap ayrıca çiftleri için ilk likidite dışında herhangi bir listeleme gereksinimi olmadığından farklı platformların tamamen yeni bir DEX pazarına kolayca girmesine izin vermektedir.

Merkezi olmayan bir platform olan WanSwap, herhangi bir karmaşık kayıt prosedürü gerektirmemektedir. Kullanıcılar ve likidite sağlayıcıları, yerleşik akıllı sözleşmeleri kullanarak uyumlu cüzdanlarını birbirine bağlamakta ve hemen token alıp satmaya başlayabilmektedirler. KYC gereksinimleri yoktur ve gizlilik maksimum seviyede tutulmaktadır.

İlginizi çekebilir: Rose coin geleceği

Wanswap ile ne satın alınabilir?

Platformla bir araya getirilebilecek popüler varlıklardan bazıları şunlardır:

 • WANNA
 • USDC
 • USDT
 • Aurora
 • ETH
 • AtLUNA

Wanswap hangi cüzdanları desteklemektedir?

Metamask: Tarayıcı uzantısı ve mobil uygulama şeklinde mevcuttur.

WalletConnect: Blockchain cüzdanlarını dApp’lere bağlamak için kullanılabilecek bir web3 standardıdır.

Coin98 wallet: Bu, birden fazla zinciri ve bir DeFi ağ geçidini destekleyen bir cüzdandır.

Math wallet: Bu cüzdan mobil, web ve uzantılarda çalışmaktadır ve 50’den fazla blok zincirini ve 2000’den fazla dApp’i desteklemektedir.

Cüzdanı DEX’e bağlamak için yapılması gerekenler:

 • Resmi site ziyaret edilmeli ve cüzdan bağlan özelliğine tıklanmalıdır.
 • Desteklenen cüzdanların listesini içeren bir açılır menü görülecektir.
 • Listeden bir cüzdan seçilmeli ve borsaya bağlanılmalıdır.

Bağlantı onaylandıktan sonra takas (swa), stake ve DEX’in diğer özellikleri kullanılabilmektedir.

https://www.wanswap.finance/ sitesinden wanswap yatırımı yapabilirsiniz.

Wanswap platformunun artıları ve eksileri

Artıları

 • Kullanıcı dostu arayüz
 • Düşük işlem ücreti
 • Ödül özelliği

Eksileri

 • Para çekme ve para yatırma ücreti hakkında detaylı bilgi mevcut değildir
 • Güvenlik önlemleri hakkında bilgi eksikliği vardır

Wanswap platformunu gelecekte neler beklemektedir?

Wannaswap platformu, uniswap’ın eksikleri üzerine yoğunlaşıp popüler olabilir. Uniswap platformunun oldukça fazla eksiği mevcuttur ve genel olarak güncellemeler çok sık yapılmamaktadırlar. Bu nedenle wanswap eğer yenilikleri sürekli tutarsa güçlü bir dex olabilme potansiyeli mevcuttur. Buna rağmen uniswap gibi bir oldukça popüler bir platform ile rekabet halinde olması da hiç kolay bir durumdur. Uniswap sektörün ilklerindendir, bu nedenle uzun bir süre popülerliğinin süreceği fikri baskındır.

admin

Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra özel sektörde IT uzmanı olarak görev yapmaktayım. Kripto paralara olan merakımdan dolayı oKripto.net sitesini açıp kullanıcıları bilgilendirmeyi amaçlamaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu